Фільтр - товарів
Мастила
Мастила
Моторні мастила призначені для змащування поршневих двигунів внутрішнього згоряння. Вони працюють у винятково важких умовах. Іншим мастильним матеріалам, застосовуваним в автомобілях, - трансмісійним мастил і пластичним змащенням - незрівнянно легше виконувати свої функції, не втрачаючи потрібних властивостей, так як вони працюють в середовищі щодо однорідної, з більш-менш постійними температурою, тиском і навантаженнями.
Моторне масло повинне протягом тривалого часу виконувати покладені на нього функції, а саме:
Масло знижує тертя між деталями двигуна за рахунок утворення масляної плівки і таким чином зменшує неминучий знос. Сталість масляної плівки - необхідна умова надійної роботи двигуна.
Масло сприяє теплообміну в двигуні. Завдяки постійній циркуляції воно забезпечує температурний баланс двигуна. Тому вона має зберігати всі свої властивості в значному інтервалі температур.
Масло захищає деталі двигуна від окислення і корозії за рахунок вмісту антикорозійних присадок. Вони нейтралізують негативні наслідки потрапляння всередину двигуна парів вологи, пилу і продуктів згорання.
Масло забезпечує внутрішню чистоту двигуна. Спеціальні очищаючі присадки в маслі вимивають всі відкладення, що утворюються в процесі роботи двигуна, в результаті чого масло темніє, що є нормальним процесом. Наявність зазначених присадок робить безглуздою промивку двигуна при заміні масла.
Масло бере участь в охолодженні двигуна. Після охолоджуючої рідини моторне масло є другою рідиною, що забезпечує нормальне охолодження двигуна.
Масло забезпечує довговічність двигуна. Антіізносовие присадки, що додаються в моторні масла, покликані, максимально збільшити ресурс двигуна.
Для того щоб моторне масло успішно здійснювало всі ці функції, в базове масло додають пакет присадок (хімічно активних речовин). У сучасних моторних маслах частка присадок в середньому складає 15-25%.
Існує чотири види базових масел:
мінеральні (отримані шляхом вакуумної перегонки мазуту з подальшим рафінуванням);
гидрокрекинговиє (гідрокрекінг мінерального масла);
напівсинтетичні (суміш мінерального та синтетичного масел);
синтетичні (спрямований синтез).